Workshopy

Staňte se knihařem a vyrobte si své FOTOALBUM

Cena: 1500 Kč pro jednu osobu

Časová náročnost: 4 hodiny

Termíny konání: sobotní dopoledne
dle domluvy na tel. 731 157 406 – Tomáš Gryč

V ceně:

 • Sami si vyberete materiál, který se Vám bude líbit
 • Budete pod dohledem zkušených knihařských mistrů.
 • Knihařské vybavení
 • Vázání původní a elegantní japonskou vazbou
 • Budete používat knihařské pomůcky a dobové stroje z počátku 19. století
 • Dle včasné domluvy lze album potáhnout i vlastním motivem
 • Vyrobené album
 • Prohlídka muzea

Velikonoce

Adventní linorytový workshop

Časová náročnost:Datum: 9.12.2023
Cena: 1100 Kč
Čas: 10:00-12:00
Místo: Knihtiskárna, Barborská 30, Kutná Hora
Lektorka: Taťána Š. Madeja, @objevovna
Rezervujte na: tomas@knihtiskarna.cz
Kapacita: 6 osob

 • Toužíte po tvoření, času pro sebe a teoretickém rámci? Vše si můžete splnit na kurzu Adventní rytí, který se bude konat v sobotu 9.12. od 10 do 12 hodin. Po kurzu bude prostor nejen na prohlídku Knihtiskárny.
 • Linoryt je příjemná disciplína, při které uvolníte mysl, vypustíte stres a naučíte se základy řemesla. Tuto techniku ovládnete v neformální atmosféře a ve velmi jednoduchém pojetí, které zvládne i naprostý začátečník. Vyzkoušíme si práci s tiskovou pěnou, vytvoření originálního razítka a možná zbyde čas i na tvorbu přání. To vše propojíme s trochou teorie, abyste si mohli dát vše do kontextu.
 • Vše potřebné najdete na kurzu, a to včetně nástrojů a materiálu, který si pak také odnesete. Sada obsahuje 1x váleček, 1x násada s rydlem, 1x miska na linoryt, 1x 100 ml barvy, 2x lino a6, 2x tisková pěna a6, 4x čtvrtka A5 a 4x korespondenční list a vše je v ceně kurzu.

Adventní linorytový workshop
kaligrafie

Základy moderní kaligrafie

Časová náročnost:Datum: 17.11.2023
Cena: 1100 Kč
Tema: Vánoce
Čas: 10:00-13:00
Místo: Knihtiskárna, Kutná Hora
Lektorka: Taťána Š. Madeja, @objevovna
Rezervujte na: tomas@knihtiskarna.cz
Kapacita: 6 osob

Kurz je ideální pro všechny, kdo touží ovládnout kouzlo kaligrafie, a to pomocí kvalitních brushpenů. Během kurzu se naučíte základy moderního psaní, které rovnou proměníte do hmotné podoby - ať už toužíte po výrobě vánoční pohlednice nebo si letos chcete krásně nadepsat vánoční dárky, tento kurz je pro vás ideální. Kurzem provede Taťána Š. Madeja, která vám ukáže nejen to, jak krásně psát, ale také vám pomůže naladit se na přítomný okamžik a těšit se z celého procesu.

V ceně kurzu je kaligrafický deník formátu A5, 3x pohlednice k dotvoření, 2x brushpen a malé občerstvení. K dispozici vám budou papíry a další výtvarné pomůcky. Nakonec nemůže také chybět vstupenka do expozice Knihtiskárny, kde na Vás bude “čekat” náš stylový audioprůvodce a dobové stroje, které si budete moci vyzkoušet.

Kurz je určen pro začátečníky a i s prohlídkou se vejdeme do tří hodin. Projdeme si základní pomůcky a techniky, naučíme se jednotlivé tahy, ukážeme si abecedu a po krátké pauze se vrhneme na výrobu pohlednic či visaček na vánoční dárky.